ART / Etchings etc / Torrnålsgravyrer 13141342
nr 1314 1342
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (b. 1926), Sweden. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 9/150. Sheet: 79x62 cm,
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, numrerade 9/150. Bladets mått: 79x62 cm
1500
SEK 700
Monday Mars 23 2020
at 20:21:27
22/3 17:49:59
Sixten Haage
Read more about Sixten Haage